utorok 25. augusta 2015

Kráska a zvíře: Pomsta - Nancy Holder

Ona je len človek. On má zvieraciu DNA.

Jako mladistvé zachránil Catherine Chandlerové život tajemný cizinec, který má schopnost se proměnit ve zvířecího tvora. O devět let později, již jako policejní detektiv, Catherine odhalí jeho identitu.

Vincent ji přitahuje a postupem času se spolu sblíží, ale Catherine ví, že jejich vztah musí přede všemi tajit, protože je pro oba nebezpečný.

Během záhadného výpadku proudu v New Yorku dojde k únosu Angela DeMarca, syna jedné z nejmocnějších místních rodin. Catherine začne na případu pracovat se svou partnerkou, Tess Vargasovou, a vzápětí se doslechnou o další hledané osobě – otec Cat zmizel ze své vězeňské cely na Rikers Islandu.

Vincent se ze všech sil snaží Cat pomoci, ale jak napětí narůstá, pár uvízne v pasti, z níž vede jediná cesta ven. Oba se musí postavit minulosti a prokázat sílu své lásky.

Keď som videla, že vydavateľstvo Baronet sa rozhodlo vydať túto sériu, bola som úplne nadšená. Seriál, ku ktorému sa kniha viaže, som zbožňovala, aj keď druhá séria nebola až taká dobrá ako prvá. Od tohto diela som preto veľa očakávala a dúfala som, že ma nesklame a nepokazí mi tak celkový dojem nielen z čítania, ale aj z pozerania seriálu. Našťastie to Nancy vymyslela dobre a našla som len nejakú tú chybičku krásy.

"Když se dal k armádě, obětoval navíc krev, pot a slzy, aby mohl vstoupit do řad elitních zvláštních jednotek."

Hneď na začiatok poviem, že ten kto nevidel seriál, sa pripraví o jednu z najlepších častí (aspoň teda podľa mňa) - keď sa Vincent a Cath spoznávali. Keď som sa pustila do čítania, bola som poriadne prekvapená, že autorka hneď skočila do príbehu a Vincent a Cath už boli spolu. Zostala som dosť sklamaná, keďže som sa tešila, ako opíše ako to všetko začalo, ako sa oťukávali a podobne. Nič také sa však nedialo a preto odporúčam pozrieť si aspoň prvé dieli zo seriálu, aspoň pokiaľ patríte k fanúšikom romantiky (rovnako ako ja). Ak vám romantika príliš nevonia, aj tak si prídete na svoje. Kniha sa vo veľkej miere sústreďuje na rôzne prípady, takže nechýba ani kriminálna stránka, nejaké to napätie či akcia. Autorka nič príliš nenaťahuje, príbeh má premyslený od začiatku až do konca a mne sa jej dielko čítalo perfektne. Za najväčšie pozitívum považujem, že ponechala charaktery postáv. Čo sa týka Cath, je to jedna z mojich najobľúbenejších postáv a typická príklad toho, že aj keď má za sebou tragickú minulosť, nemusí sa opúšťať na každej druhej strane. Okrem toho sa mi tu potvrdilo, že aj keď vie byť hlavný hrdina super úžasný, v niektorých momentoch sa správa jak debil. Mám Vincenta rada, no niekedy som mala chuť ho zabiť.

"Ano. Je tady. Čekej. Schovej se."

Najviac ma prekvapilo, že autorka vymyslela úplne novú zápletku, nové prostredie, príbeh poňala po svojom. Bála som sa, že v knihe nebude nič iné ako v seriáli, no výrazne ma prekvapila. Vydavateľstvo Baronet má už pripravené aj ďalšie dva diely, pričom pokračovanie Pomsty by malo vyjsť už v októbri. Som poriadne zvedavá, čo si ešte autorka prichystá, keďže momentálne neviem nič predpovedať. Pevne verím, že Vincent nebude mať chvíľky, keď sa bude chovať ako debil a že Cath ostane Cath. Okrem toho by som ešte chcela dať do pozornosti aj vedľajšie postavy ako je Tess, sestra Cath či Vincentov kamarát. Všetci majú svoju úlohu, aj keď nie možno až takú výraznú. 

Krátke zhrnutie: Moje očakávania boli splnené. Aj keď som sa zo začiatku bála ako sa vyvinie a bola som sklamaná, že autorka preskočila takú dôležitú časť, nakoniec nebolo nič, čo by mi vadilo. Všetko cez postavy, námet, bolo proste skvelé a ja sa už teším na ďalšie diely. Prídete si na svoje, či už máte radi romantiku alebo napätie.

Tomuto podarenému dielku by som nakoniec udelila 4 lajky, keďže tam ešte boli nejaké chybičky krásy. Pevne verím, že už nabudúce budem môcť dať aj 5 lajkov.

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem internetovému kníhkupectvu Preskoly. Knihu si môžete zakúpiť TU. :)

42 komentárov:

 1. Ja som si myslela, že kniha bude čisto písaná na námety jednotlivých častí seriálu, takže som milo prekvapená, že kniha je iná. :) Síce ma mrzí, že autorka vynechala ten úvod, ako sa Cath s Vincentom spoznali, ale aj tak si knihu chcem prečítať. :) Veľmi pekná recenzia. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aj ja, a preto som zostala tak milo prekvapená :) Ďakujem :)

   Odstrániť
 2. Na seriál jsem se vždycky chtěla podívat a tvoje recenze akorát posílila mou touhu si to přečíst i pustit :D Díky :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ja seriál zbožňujem a určite dám šancu aj knihe :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tak toto vyzerá naozaj svetovo :) Ešte som nepočula o seriáli, ale určite sa na to pozriem :) Wou vyzerá to proste perfektne :)

  www.co-je-dobre-to-musim-mat.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Mne sa páčila aj kniha aj seriál :)

  OdpovedaťOdstrániť


 6. kontakt-crack-keygen is just one of the most significant sample tools with all an individual may cause incredible soundtracks. It supports several devices that are. It's a library that gives customers several brilliant and creative instruments and effects with no complication.
  new crack

  OdpovedaťOdstrániť
 7. digidna imazing crack This article is so innovative and well constructed I got lot of information from this post. Keep writing related to the topics on your site.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. glarysoft malware hunter pro crack Thank you, I’ve recently been searching for information about this subject for a long time and yours is the best I have found out so far.

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Thanks for provide great informatic and looking beautiful blog, really nice required information & the things i never imagined and i would request, wright more blog and blog post like that for us. Thanks you once agian mcafee-livesafe-crack

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Thank you, I’ve recently been searching for information about this subject for a long time and yours is the best I have found out so far. ez-game-booster-pro-crack

  OdpovedaťOdstrániť
 11. hanks for this post, I really found this very helpful. And blog about best time to post on cuber law is very useful. argus-monitor-crack

  OdpovedaťOdstrániť
 12. https://book-fans.blogspot.com/2015/08/kraska-zvire-pomsta-nancy-holder.html?showComment=1535424786988#c2935817353259334046

  OdpovedaťOdstrániť
 13. I really enjoy reading your post about this Posting. This sort of clever work and coverage! Keep up the wonderful works guys, thanks for sharing Axure Rp Pro Raw Crack

  OdpovedaťOdstrániť