pondelok 17. augusta 2015

Scénář lásky - Tina Reber

Hollywoodská romanca pokračuje!

On, populární herec, jdoucí z filmu do filmu, ona, majitelka hospůdky v malém městě, zklamaná láskou… Jednoho slunného odpoledne jim osud zkříží cestu a stane se, co nikdo nečeká. Začíná romance přímo hollywoodská, ale její hrdinové o kamery, obdiv a slávu nestojí.

Ryan Christensen, obletovaná hvězda, a skromná Taryn Mitchellová ze Seaportu zjišťují, že vlastně chtějí od života totéž: klid, soukromí a pevný láskyplný vztah. A za ten je třeba bojovat, i když překážky číhají na každém rohu!

Je však pouto mezi Ryanem a Taryn dost pevné na to, aby přečkalo palcové titulky v bulváru, všudypřítomné objektivy fotoaparátů a žárlivé fanynky, které si usmyslely získat idol Hollywoodu pro sebe a ve svém odhodlání jsou ochotny jít doslova přes mrtvoly?

Nie je to tak dávno čo sa mi dostala do rúk skvelá kniha Láska bez scénáře. Bola som veľmi prekvapená, keď som zistila, že sa jedná o dilógiu, ktorých v knižnici nemám až toľko. Prvý diel bol naozaj skvelý (recenziu si môžete prečítať na blogu) a tešila som sa, čo prinesie dvojka, ktorá už nie je takou bichľou ako jej predchodkyňa. Snažila som sa nemať privysoké očakávania, no aj tak som ostala trošku sklamaná.

"Bylo to divné, mávat ječícím holkám, jako bych byla někdo duležitý."

Dej sa točí v podstate okolo toho, koľko prekážok nám môže život priniesť a ako môže skomplikovať vzťah dvoch ľudí. Najmä pokiaľ ste slávny, v kuse vás niekto obklopuje, nedá vám pokoj a vy po ničom inom netúžite ako mať pokojný život a užívať si ho. Celý príbeh sa teda točí v podstate okolo toho, či to Ryan a Taryn zvládnu. A práve toto bola prvá vec, ktorá ma sklamala. Nič také zaujímavé, ani prevratné sa nestalo, všetko sa mi ťahalo ako žuvačka, nevedela som si ho naplno vychutnať a knihu som stále odkladala nabok. Vzťah Ryana a Taryn je skvelý, sú živý, romantický, pasujú k sebe ako puzzle. Bola radosť sledovať ako napredovali dopredu, vyvíjali sa, naozaj sú podarení. Rozhodne patria medzi jedny z mojich najobľúbenejších postáv, ktoré som si obľúbila. 

"Usmál se tím svým zlověstným zubatým úsměvem, který jsem viděla už tisíc krát."

Myslím si, že autorka nemusela príbeh zbytočne naťahovať a pokojne mohol skončiť ako jednodielovka. Autorkin štýl, postavy aj prostredie sú skvelé, je vidno, že má talent a rozhodne by som si od nej ešte niečo prečítala, no toto dielko nemalo čo ponúknuť, niečo tomu chýbalo, akási iskra. Povedať o jej knižke že je zlá by bol hriech, no ani skvelé postavy a jej perfekný štýl písania nezabránili tomu, že sa z nej stalo priemerné dielko, čo ma naozaj mrzí. Stále som sa nevedela rozhodnúť, či je to vlastne teda lepšie, alebo horšie čítanie a vždy keď som sa začala z niečoho tešiť, prišlo zase niečo, čo ma sklamalo. Ako však hovorím, možno sa vám zapáči oveľa viac ako mne a rozhodne by ste jej mali dať šancu. Pevne verím, že Tina príde ešte s ďalšou skvelou knihou, je vidno, že má talent.

Knihe by som nakoniec udelila tri lajky, práve za to, ako som sa stále nevedela rozhodnúť, či má viac výhod alebo nevýhod. Aj napriek všetkému má u mňa Tina množstvo plusových bodov.

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem internetovému kníhkupectvu Megaknihy. Knihu si môžete kúpiť TU :)

6 komentárov: