utorok 23. augusta 2016

Top trojka na september

Čo sa týka augustu, je to u mňa zatiaľ najslabší čitateľský mesiac, keďže som ešte nedočítala ani jednu knihu (čo by som mala už napraviť). V septembri však vychádza pár titulov, ktoré ma zaujali a hádam zmenia môj čitateľský blok.

J. K. Rowlingová, Jack Thorne, John Tiffany - Harry Potter a Prekliate dieťa

Vždy bolo ťažké byť Harrym Potterom a nie je to ľahké ani dnes, keď je prepracovaným zamestnancom Ministerstva mágie, manželom a otcom troch školopovinných detí.
Harry zápasí s minulosťou, ktorá sa ustavične vracia. Jeho najmladšiemu synovi Albusovi pripadla ťarcha rodinného dedičstva, o ktoré nikdy nemal záujem. Keď minulosť a prítomnosť vytvoria hrozivú výbušnú zmes, otec aj syn musia čeliť nepríjemnej pravde, že raz sa temnota zjaví na nečakaných miestach.
Nová hra Jacka Thorna Harry Potter a prekliate dieťa vychádza z pôvodného nového príbehu J.K. Rowlingovej, Johna Tiffanyhoa Jacka Thorna. Je to ôsmy príbeh o Harrym Potterovi a prvý, ktorý sa objavil na javisku. Toto knižné vydanie scenára prináša pokračovanie príbehu Harryho Pottera, jeho priateľov a rodiny bezprostredne po svetovej premiére hry v londýnskom West Ende 30. júla 2016.

Čo sa týka tejto knihy už teraz si myslím, že to bude najpredávanejšia kniha tohto roku. Aj keď Rowlingová už veľa krát vyhlásila, že žiadna ďalšia kniha z tohto sveta nebude, opäť zmenila svoje rozhodnutie a my sa dočkáme ďalších titulov.

Gayle Formanová - Bola som tu

Cody Reynoldsová sa nevie zmieriť so stratou najlepšej priateľky Meg, ktorá nečakane spáchala samovraždu. Nevie pochopiť, prečo taká úžasná, energická a priateľská osoba túžila zomrieť a neustále ju prenasleduje pocit viny. Všetko sa zmení, keď sa Cody na žiadosť Meginých rodičov vyberie do Tacomy po priateľkine veci a odhalí celkom novú stránku jej osobnosti. Ponára sa čoraz hlbšie do spleti Meginých tajomstiev a neváha podstúpiť akékoľvek nebezpečenstvo, len aby konečne spoznala pravdu. Podarí sa však prísť tejto záhade na koreň a nájde skutočne to, čo hľadala?

Gayle Formanovú mám ako spisovateľku veľmi rada a tak sa na jej ďalšiu knihu teším aj keď to nie je úplne ten typ žánra, ktorý úplne preferujem. 

Jennifer Probstová - Hľadanie podmanivej krásy

Lekárka a budúca chirurgička Genevieve MacKenzieová si naplánovala vlastnú veľkolepú svadbu do posledného detailu – až na to, že len pár minút pred tým, než má vysloviť áno primárovi oddelenia a neodolateľnému mužovi snov, nevesta vyskočí von oknom... rovno do náručia svojho potetovaného priateľa Wolfa. Na pár dní sa v útulnom zrube ukryjú pred svetom, aby si Gen mohla všetko ešte raz dôkladne premyslieť. Lenže ich dávne priateľstvo je odrazu vystavené nečakanej skúške a vzájomné iskrenie sa už nedá poprieť. Obaja stoja pred neľahkým rozhodnutím: vyberú si istotu platonického priateľstva, alebo nájdu v sebe dosť odvahy a dotknú sa plameňov vášne s rizikom, že sa pri tom popália?

Opäť sa dostávame k jednej z mojich najobľúbenejších autoriek, ktorej tvorba ma ešte ani raz nesklamala a dúfam, že to tak nebude ani teraz :)
Top trojka je u mňa na september jednoznačne u vydavateľstva Ikar. Aká je vaša? :)

2 komentáre:

  1. Najviac sa teším na Harryho, akurát si dávam rereading, aby som to mala čo najčerstvejšie.. plus sa teším na slovenskú verziu, aby som mala kompletnú sériu v slovenčine.. snáď sa ti podarí prekonať čitateľský blok, ja som mala naposledy blogerský blo(g)k... :D

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Ja som sa naň tiež chysstala :) Dúfam, že ho prekonám :)

      Odstrániť