piatok 29. augusta 2014

September s vydavateľstvom Cooboo alebo čo všetko nám prinesie Albatrosmedia :)Kiera Cassová - Selekcia

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od
narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunku. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.

V prvom rade by som chcela povedať, že tie obálky sú proste neskutočné! Tieto knihy ma zaujali už dávnejšie, no keďže nemám rada anglické knihy, modlila som sa, aby ju vydali aj v češtine. A môj sen sa splnil :)

Katie McGarry - Jen si troufni

Kdyby někdo znal celou pravdu o Beth Riskové a jejím životě, okamžitě by poslal její matku do vězení a sedmnáctiletou Beth bůhvíkam. Takže chrání mámu za každou cenu. Dokud se na scéně neobjeví její strýc a přinutí Beth si vybrat mezi máminou svobodou a svým vlastním štěstím. Beth se musí nastěhovat k němu, žít s ním a jeho ženou, která ji nenávidí, a chodit do školy, kde jí nerozumí. Ani trochu. Snad kromě jednoho kluka… Ryan Stone patří mezi zlatou mládež. Populární hráč baseballu a hvězda místního týmu má však tajemství, které nesmí nikomu prozradit. Ani kamarádům, se kterými sdílí všechno včetně hecování a výzev. Která z nich je nejšílenější? Pozvat na rande Skejťačku, která by o něj nezavadila ani pohledem. Z výzvy se ale stane přitažlivost, kterou Ryan ani Beth nečekali. Najednou kluk s bezchybnou pověstí riskuje své sny a život pro holku, co miluje. A holka, která k sobě nikoho nepustí blíž než na pět metrů, si to najednou troufne.

Od Katie som už knihu čítala a tak sa teším aj na jej ďalšie dielko. Anotácia sa mi celkom pozdáva, príde mi to ako typické NA :)

Zářijová světla - Carlos Ruiz Zafón

Po ponurých dnech se Irene nemůže dočkat léta a slunce. S mladým Ismaelem v Modré zátoce se zdá
být všechno perfektní. Ale záhadný hračkář, který zaměstnal Ireninu matku ve svém sídle v Cravenmoore, střeží hrozivé tajemství. Všechny místnosti jeho obrovského domu jsou plné mechanických tvorů a rafinovaných hraček, jež stvořil, aby unikl osamění. Do některých pokojů se nesmí vstupovat a brzy se domem začnou prohánět temné stíny a z mlhy kolem opuštěného majáku hrozí obávaná zářijová světla. Z idylky se stane místo hrůzy a Irene s Ismaelem prožijí největší a nejnebezpečnější dobrodružství svého života.

Toto nie je typická kniha, ktorá by sa na mojom wishliste vyskytovala nejako často, no niečím ma zaujala.Amy Plum - Pobozkaná mesiacom

Život Kate Mercierovej sa po smrti jej rodičov zmenil od základu. Spolu so sestrou sa presťahovalido Paríža, kde bývajú u starých rodičov. Kate si tu našla priateľa, ktorý ale nie je obyčajným smrteľníkom: Vincent je revenant.Vďaka Vincentovi spoznáva Kate očarujúci svet, v ktorom si nájde verných priateľov. Toto nové prostredie je však tiež plné nebezpečenstva: osudom revenantov je totiž zachraňovať ľudí a bojovať proti zlým bytostiam.

Očarená nocou sa mi veľmi páčila a tak sa teším aj na jej pokračovanie. Som veľmi prekvapená, že kniha vyšla tak skoro, pretože s pokračovaniami je to väčšinou nadlho :)Cylin Busbyová - Jendou ano, dva krát ne

West je úspěšný středoškolák a má vše, co si jen může přát. Avšak jednoho dne se probudí po nehodě
v nemocnici – ochrnutý a bez možnosti mluvit. Jediný způsob, jak se se může dorozumívat s okolím, je mrkání: Jednou znamená ano, dvakrát ne. West je naprosto zoufalý a neustále ho pronásledují děsivé noční můry. Jediné, co ho udržuje při smyslech, jsou návštěvy Olivie, pacientky z vedlejšího pokoje. Ta mu pomáhá s uzdravováním, informuje ho o všem důležitém a je jeho největší oporou. Ovšem co se stane, jestli se West vyléčí? Uvidí se ještě někdy? A můžou se oba ještě někdy vrátit do normálního života? Skvělý román o lásce, ztrátě a o tom, co je v životě opravdu důležité.

Tejto knihy sa trošku obávam, keďže podľa anotácie pôjde asi o riadnu citovú bombu a moje slzné kanáliky budú pri nej v plnom prúde :D

 
Sedmnáctiletá Anna Whittová už překonala prvotní šok ze zjištění, že není obyčejnou smrtelnicí. Patří mezi potomky padlých andělů, nefily, a její osud předurčuje dávná věštba – právě ona má navždy zlomit moc démonů nad světem lidí. Otec Belial naštěstí stojí při ní, ale naoko musejí oba předstírat, že dál svádějí nevinné duše do temnot závislostí. Na otcovo přání začíná Anna s kamarádem Kopanem cestovat po světě, aby dali dohromady stejně smýšlející nefily. Jejich cesty jsou riskantní, ale na Annu číhá ještě další nebezpečí. Nedokáže zapomenout na Kaidana a její poslání ji nakonec nevyhnutelně zavede i za ním. Dokážou oba odsunout stranou touhu a soustředit se na boj proti zlu? A je jejich láska vítězstvím hlubokého citu nad démonickou přirozeností, nebo jen dalším úskalím, které jim do cesty postavil osud?

A máme tu ďalšie pokračovanie. Naozaj neviem ako zoženiem všetky tieto knihy a hlavne kedy ich budem čítať keďže už začína zase škola. Wendy ma však už svojou prvou knihou zaujala a tak som zvedavá, či druhý diel nebude patriť medzi tie prekliate.


Mackenzie Bishopová vede dvojí život. Není pouze normální studentkou střední školy, ale také
Správkyní v Archivu, v tajuplném místě, kam odcházejí spát Historie zemřelých lidí. Mac nastoupí na Hydeskou střední a snaží se dostat svůj život do tak normálních kolejí, jak je to jen možné po tom, co se v Archivu stalo přes minulé léto. Ale nějak se jí to nedaří. Pronásledují ji zlé sny. Mac ví, že minulost je minulost a že jí už nemůže ublížit, ale vše se zdá tak skutečné. A když si povšimne, že se noční můry vkrádají do její mysli i ve dne, začne se obávat, jestli je doopravdy v bezpečí… Mezitím se v jejím okolí ztrácejí beze stopy lidé a jediné, co je spojuje, je to, že naposledy viděli Mackenzie. Kdo za tím vším stojí? A jakou roli v tom hraje Archiv? Mac se to pokusí zjistit, ale riskuje u toho své Správcovství, vymazání vzpomínek, a dokonce i svůj život.

Ďalšie, ďalšie pokračovanie! Páni, naozaj to nechápem toľko kníh až mi srdce plače. Asi sa budem opakovať, no proste sa zase teším :)

 
Rodina Rouxova má pošetilou lásku ve vínku, což nevěští nic dobrého pro její nejmladší členku, Avu Lavender. Ava – skoro ve všech ohledech normální dívka – se narodila s křídly. Ve snaze pochopit tuto svou zvláštnost a s rostoucí touhou zapadnout mezi své vrstevníky se šestnáctiletá Ava odváží do světa, naprosto nepřipravená na to, co ji může čekat, a naivní vůči zvráceným pohnutkám ostatních lidí. Lidí, jako je třeba zbožný Nathaniel Sorrows, který si Avu splete s andělem a jehož posedlost dívkou s křídly vygraduje v noci oslav letního slunovratu. Tu noc se nebe roztrhne, vzduchem se mezi poletujícím peřím řinou provazce vod a osud Avy i její rodiny nabírá na ničivé kadenci.

Táto novinka ma zaujala keďže to nevyzerá ako nejaký typický jednoduchý a sladký príbeh. Som veľmi zvedavá, či sa moje očakávania potvrdia alebo nie :)

Čo hovoríte na tieto krásky ? :)

4 komentáre:

 1. Jen si troufni a Selekce určite pribudnú do mojej knižničky :3

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Super knihy :o treba začať rýchlo šetriť :( :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ja sa teším na Selekciu, Jen si troufni a Svůdne nebezpečí. A k Pobozkanej mesiacom mám tiež v pláne sa dostať, aspoň by som už konečne prečítala aj jednotku :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Fíha, toľko kníh a všetky vyzerajú zaujímavo a krásne :)
  Aj keď, musím sa priznať, som trochu človek ktorý má rád, keď ho kniha poteší krásnou obálkou, preto ma zaujala hlavne Pobozkaná mesiacom a Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender :)

  OdpovedaťOdstrániť