streda 16. septembra 2020

Viem, že ťa chcem - Estelle Maskame

Čo sa skrýva za maskou tvrdého frajera?

 

Nový pohľad na príbeh Tylera a Eden, vďaka ktorému konečne spoznáte, kto tento drzý a sebavedomý frajer zo slávnej DIMILY trilógie v skutočnosti je. 


Navonok má Tyler Bruce dokonalý život. Jazdí v úžasnom športovom audi, jeho priateľka vyzerá ako bohyňa a žiaden poriadny žúr sa bez tohto hviezdneho páru nezaobíde. Vnútri je však Tyler úplná troska. Lenže to sa nikdy nikto nesmie dozvedieť! Potom sa v jeho živote objaví Eden. Je úprimná, všímavá a neskutočne atraktívna. Oveľa viac, než by nevlastná sestra mala byť! Dokáže prekuknúť Tylerovu drsnú fasádu a vidieť za ňou jeho skutočné, starostlivo skrývané ja...

Dimily séria mi prišla do života pomerne rýchlo, nečakane, ale istým spôsobom si ma k sebe pritiahla. Estelle Maskame má chytľavý, občas mierne prekvapujúci štýl písania, ktorý vás donúti čítať jej knihy. Ani sa mi nechce veriť, že už mám za sebou štvrtý diel tejto série, ktorá žne v zahraničí jeden úspech za druhým, dokonca sa už objavilo pár informácií o tom, že by sme sa mohli dočkať aj filmového spracovania. Mnoho zahraničných blogerov dokonca považuje túto sériu za akéhosi nástupcu série After, aj keď ja sama sa s týmto názorom až tak nestotožňujem. Viem, že ťa chcem v podstate neprináša nič nové. Ten istý dej, ten istý príbeh, tie isté udalosti. Tentokrát však z pohľadu Tylera. Už som sa viackrát na blogu vyjadrila, že mužské pohľady sú moje obľúbené, pretože nie sú také precitlivené ako tie ženské a umožňujú mi pozerať sa na príbeh z komplexnejšieho uhľa pohľadu. V tomto prípade som bola mimoriadne zvedavá, čo nám Tylerova myseľ prinesie.
 
"Otec mi pripomína muža, ktorého som kedysi zbožňoval, muža, ktorého v sebe niekde hlboko stále ukrýva."
 
Tylera má mnoho ľudí zaškatuľkovaného ako sexy frajera, ktorého len tak niečo nerozhádže. Len málokto však tuší, aká komplikovaná duša sa skrýva za maskou tvrďasa. Tyler je mimoriadne komplikovaná a zároveň do úplných detailov prepracovaná postava. V tomto prípade sa mu autorka nebála poskytnúť všetok možný priestor a čo najviac nám ho priblížiť. Bola som prekvapená s akým odporom na seba Tyler hľadel. Už z prvých dielov bolo jasné, že so sebou nie je zrovna najspokojnejší a že nepatrí práve k optimistickým ľuďom, ale pri čítaní kapitol z jeho pohľadu som mala až pocit, že sa doslova nenávidí za to, ako sa správa a aký človek sa z neho stal. Viem, že ťa chcem bola oproti ostatným dielom oveľa silnejšie. Byť v Tylerovej hlave bolo niečo nové, tajomné, no zároveň aj veľmi smutné a pesimistické. Vidieť niektoré scény jeho očami bolo ako čítať úplne nový príbeh. Aj napriek tomu, že som vedela, čo sa stane, čo bude nasledovať, ako príbeh dopadne, hltala som jednotlivé stránky ako by som tento príbeh čítala po prvý krát.
 
Príjemným bonusom boli aj Tylerove spomienky, respektíve návraty do minulosti. Pomôže nám to mnoho pochopiť a zároveň aj spoznať jeho priateľov, rodinu a hlavne to, prečo sa správa tak ako sa správa. Mnoho čitateľov považuje takéto prerozprávania len za marketingový ťah s cieľom čo najviac kumulovať zisk. Pre mňa je to však spôsob, ako sa vrátiť k príbehu a ešte raz sa naň pozrieť. Nie vždy sa takéto diely podaria, no v tomto prípade mám pocit, že Estelle odviedla naozaj perfektnú robotu, dokonca sa tento diel zaradil v mojom rebríčku na prvé miesto. Vôbec by mi nevadilo, keby aj celá séria bola prerozprávaná z pohľadu Tylera. Aj napriek tomu, že veľkú časť knihy tvoria kapitoly zachytávajúce skôr vnútorné monológy, nemala som pocit, že by dej stagnoval. Naopak, knihu som zhltla naozaj rýchlo, až mi bolo ľúto, že nemá ešte pár strán navyše. Autorka sa so zápletkou naozaj pekne pohrala, ozvláštnila ju a priniesla opäť nové, smutnejšie aj šťastnejšie momenty, ktoré vám pripomenú, prečo ste sa do tejto série zamilovali.
 
"Neovládateľne sa trasiem. Hlavu skloním na kolená a rozplačem sa."

Viem, že ťa chcem ocení každý fanúšik tejto série.  Tyler je postava, ktorá naozaj vyniká spomedzi mužských charakterov a zaslúži si svoj osobitný prístup. Oceňujem, že nie je len povrchným bad boyom, ktorého nájdete v každej druhej new adult knižke. Alkohol, drogy, klamstvá, pretvárka, párty až do rána - všetko toto a ešte omnoho viac ponúka vo svojej knihe Estelle Maskame s cieľom poukázať na odvrátené stránky tínedžerského života.

Ani som nečakala, že by moje hodnotenie mohlo byť až takéto pozitívne. Titulu nakoniec udeľujem zaslúžených päť lajkov a pevne verím, že sme s touto sériou ešte neskončili. Pokiaľ máte chuť na citovú new adult vydieračku, rozhodne siahnite po tejto sérii.
 
Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem spoločnosti Albatrosmedia. Knihu si môžete zakúpiť TU.

4 komentáre:

 1. Žijem v zjednotenom štáte. Pred dvoma rokmi som sa oženil s dámou menom Melena, mali sme spolu dve deti, boli sme veľmi šťastní, že sme manželia, takže keď cestujem na služobnú cestu do Brazílie, strávil som v Brazílii 1 rok. môj druh podnikania, ja a moja žena sme sa neustále rozprávali po telefóne, rozprávali sme sa na internete, nikdy som nevedel, že ma moja žena začala podvádzať tým, že som chodil so svojím priateľom zo starej školy menom Mark, nikdy som nevedel, že niečo ide zle, kým som sa nevrátil z mojej cesty, potom sme s manželkou začali mať problémy, chodí von a vracia sa neskoro v noci, zmenila sa zvláštnym spôsobom, ktorý som nevydržal, snažil som sa urobiť všetko pre to, aby som ju potešil, ale to zhoršilo sa, takže jedného dňa odišla z domu a už sa nevrátila, pokúsila som sa ju osloviť, ale nijako som sa k nej nedostala, nikdy som nevedela, že cestovala so svojím novým milencom, ktorým bol Mark, veľmi som ju chcela kvôli deťom, ktoré ona odišiel pre mňa a pretože som ju tiež tak veľmi miloval, kvôli zlomeniu srdca, do ktorého ma dala, som vošiel hľadanie skutočného čarodejníckeho kúzla Bol som dvakrát podvedený kúzelníckym čarodejníkom, ale nikdy som pri hľadaní neochabol, pretože chcem šťastný život so svojou ženou, takže jedného rána som videl svedectvo o čarodejníckom kúzle Dr. Adeleke, takže som ho kontaktoval cez whatsapp : (+27740386124) a na e-mail: (abba5019@gmail.com) na moje najväčšie prekvapenie urobil pre mňa život opäť mužným, moja žena sa vrátila ku mne, vzal som ju späť a ja som teraz s manželkou vyrovnaný kúzelníkom

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Žijem v zjednotenom štáte. Pred dvoma rokmi som sa oženil s dámou menom Melena, mali sme spolu dve deti, boli sme veľmi šťastní, že sme manželia, takže keď cestujem na služobnú cestu do Brazílie, strávil som v Brazílii 1 rok. môj druh podnikania, ja a moja žena sme sa neustále rozprávali po telefóne, rozprávali sme sa na internete, nikdy som nevedel, že ma moja žena začala podvádzať tým, že som chodil so svojím priateľom zo starej školy menom Mark, nikdy som nevedel, že niečo ide zle, kým som sa nevrátil z mojej cesty, potom sme s manželkou začali mať problémy, chodí von a vracia sa neskoro v noci, zmenila sa zvláštnym spôsobom, ktorý som nevydržal, snažil som sa urobiť všetko pre to, aby som ju potešil, ale to zhoršilo sa, takže jedného dňa odišla z domu a už sa nevrátila, pokúsila som sa ju osloviť, ale nijako som sa k nej nedostala, nikdy som nevedela, že cestovala so svojím novým milencom, ktorým bol Mark, veľmi som ju chcela kvôli deťom, ktoré ona odišiel pre mňa a pretože som ju tiež tak veľmi miloval, kvôli zlomeniu srdca, do ktorého ma dala, som vošiel hľadanie skutočného čarodejníckeho kúzla Bol som dvakrát podvedený kúzelníckym čarodejníkom, ale nikdy som pri hľadaní neochabol, pretože chcem šťastný život so svojou ženou, takže jedného rána som videl svedectvo o čarodejníckom kúzle Dr. Adeleke, takže som ho kontaktoval cez whatsapp : (+27740386124) a na e-mail: (aoba5019@gmail.com) na moje najväčšie prekvapenie urobil pre mňa život opäť mužným, moja žena sa vrátila ku mne, vzal som ju späť a ja som teraz s manželkou vyrovnaný kúzelníkom

  OdpovedaťOdstrániť
 3. najlepším kúzelníkom kúziel do roku 2020 je Dr. Adeleke, veľký čarodejník z Afriky. Chcem mu pomocou tohto média poďakovať za to, že mi vrátil moju ženu, povedal mi iba to, aby som poskytol veci potrebné pre kúzlo a ktoré som urobil, a on mi povedal, že po dostal položky za 24 hodín, začnem vidieť výsledok a naozaj je človek podľa jeho slov, kontaktujte ho dnes a nechajte svoj problém vyriešiť. E-mail: aoba5019@gmail.com alebo ešte lepšie Whatasapp him on +27740386124

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Som veľmi šťastný, že môžem zdieľať toto moje fantastické svedectvo. Môj život sa úplne zmenil za 48 hodín. Vidím sa do zrkadla a usmievam sa. Prvýkrát po vekoch mám dôveru v seba a svoje schopnosti. Svojho manžela mám späť v živote pomocou doktorky Adelekeovej. Ospravedlnil sa po 24 hodinách, po vytvorení kúzla. Povedal, že si uvedomil, že sa nikdy veľmi nechcel rozísť; nezvládal emocionálnu batožinu, ktorú som neustále nosila. Povedal, že si myslí, že má na môj život negatívny vplyv, a že je najlepšie odísť. Tvrdil, že je ťažké, že som stále hovoril o minulosti. Obaja sme si navzájom odpustili. Vo vrecku mám peniaze, ktoré sú konečne moje vlastné. (Prebehla moja kontrola kompenzácie a bolo mi povedané, že to je už o pár mesiacov. Som živým dôkazom toho, čo dokáže doktorka Adelekeová. Ďakujem vám veľmi pekne, doktorke Adelekeovej za úžasnú vec, ktorú ste urobili v mojom manželstve. Som teraz šťastná. S vašu pomoc, obaja sme mohli vidieť a hovoriť si navzájom pravdu. Nikdy som si nemyslel, že by kúzlo mohlo pomôcť párom, skôr ako som veľmi rád, že vás môžem kontaktovať a iniciovať, aby sa toto všetko stalo. Ktokoľvek, kto má problém vo vzťahu, môže kontaktovať doktorku Adelekeovú. .
  E-mail: aoba5019@gmail.com
  Volajte na číslo Whatsapp: +27740386124

  OdpovedaťOdstrániť