štvrtok 15. septembra 2016

Jasinda Wilderová - Omega

Zvíťazí nad intrigami láska?

Prípravy na svadbu Valentina Rotha a Kyrie St. Clairovej sú v plnom prúde. Zaľúbenci spolu so svojimi najbližšími priateľmi si nájdu útočisko na nádhernom ostrove, aby tu strávili krásne chvíle plné lásky a vášne. Idylku však naruší vpád ľudí Valentinovho úhlavného nepriateľa Vitalya Karahaliosa a únos Layly. Tú čakajú strastiplné chvíle v kobke na rybárskej lodi a neskôr v Brazílii. Tam sa jej síce podarí únoscom uniknúť, no stále ich má v pätách. 


Valentinov osobný strážca Harris, ktorému Layla očividne nie je ľahostajná a azda ani on jej, sa ju vyberie zachrániť. Prežijú dni plné napätia a ich život je ohrozený. No práve v týchto chvíľach sa medzi nimi začne rodiť niečo nové, na čo ani Layla, ani Harris neboli pripravení a s čím sa dosiaľ nestretli. Dá sa však uniknúť pred minulosťou? Príbeh štvorice sa uzatvára...


Jasindu Wilderovú slovenskí čitatelia spoznali vďaka jej knihám Strácam sa v tebe a Strácame sa v sebe. Ja som si ju však obľúbila až vďaka sérii Alfa. Čo na nej zbožňujem najviac je, že aj keď pri prvom dieli som si myslela, že sa jedná o ďalšiu romanticko - erotickú trilógiu, neskôr som však dostala aj poriadnu dávku napätia, nejaký ten zločin, či smrť. Alfa a Beta v sebe skrývali oveľa viac, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Do rúk sa mi len nedávno dostal už tretí - záverečný diel s názvom Omega, o ktorom môžem povedať, že ma zatiaľ prekvapil najviac.

"Mala som plánovať svadbu, no po rozhovore s Laylou som vôbec nemala náladu kupovať si nejaké svadobné šaty. Nie bez najlepšej priateľky po svojom boku."

S Valentinom a Kyrie sme sa oboznámili už v predchádzajúcich dieloch. Z nevinného dievčatka, ktoré si zobralo peniaze od záhadného chlapíka, sa stala silná, nezávislá žena ochotná urobiť všetko na jeho záchranu. Ich príbeh lásky nie je vôbec jednoduchý, stále sa komplikuje a tak aj tretí diel prináša množstvo napätia. Mám pocit, že od Alfy séria prešla veľkou zmenou. Zatiaľ čo vtedy by som jednoznačne povedala, že na prvé miesto autorka zasadila lásku, vzťahy a erotické scény, postupne sme sa prepracovali k akčnej, nabitej krimi detektívke. Páči sa mi ako autorka zasiahla aj do iného žánru a nezaradila sa medzi spisovateľky píšuce len o láske, láske a láske. Jej knihy tak dostali oveľa väčšiu hĺbku, ponúkajú viac ako čakáte a rozhodne vás nenudia. Tretí diel považujem za zatiaľ najvydarenejší. Prispelo k tomu najmä to, že sa mi zdal prepracovaný, neokukaný, od začiatku až do konca som nenašla ani jedno hluché miesto, nenudila som sa, tak isto som nemala ani chuť knihu odložiť nabok a vrátiť sa k nej neskôr (čo sa mi v poslednej dobe stáva naozaj často) a bavila som sa. Ako som už spomínala vyššie, Jasinda vás od začiatku až do konca drží v neistote a vy neviete, čo môžete očakávať.

"Z oka sa mi skotúľala slza, lebo som vedela, že to , čo sa práve stalo, ma celkom zlomilo."

Tak isto oceňujem, že Jasinda dala priestor Harrisovi a Layle a aj keď boli vedľajšími postavami, bolo príjemné sledovať ako medzi nimi vzniká určité spojenie. Harris mi bol sympatický už od začiatku, neviem čím to je, ale v poslednej dobe čoraz viac a viac dúfam, že aj osobní strážcovia dostanú viac priestoru. Vždy ma zaujímalo ako prebiehajú ich životy, keď zrovna nechránia svojho šéfa, či vôbec majú voľný čas a podobne a pevne verím, že sa raz dočkám nejakého titulu, kde hlavnou postavou bude práve osobný strážca. Na teraz mi však stačil Harris. Cynizmus, iróniu, či vtipné poznámky ani nemusím spomínať, zábavné komentáre nechýbajú ani v scénách, kde sa to možno nehodí. Erotických scén bolo opäť viac, no autorka ich spracovala a napísala skvelo. 

Moje pocity po dočítaní boli rôzne. Na prvom mieste ale bola radosť. Tento diel som si mimoriadne užila a nemôžem nič iné len povedať samé pozitíva, žiadne negatíva som totiž nenašla. Všetko cez postavy, dej, príbeh, zápletku, autorkin štýl či fantáziu bolo skvelé, nenašla som nič, čo by sa dalo vytknúť. Omega bolo perfektné zakončenie vynikajúco sa rozbiehajúcej série, ktorá je podľa mňa vynikajúcou voľbou pre náročnejších čitateľov, ktorý od diela očakávajú viac než len to isté klišé aké nájdu v stovkách iných diel. 

Päť lajkov je úplná samozrejmosť, bol by hriech keby som tak perfektnej knihe dala menej. U Jasindy platí, že čím viac píše, tím sú jej diela lepšie a kvalitnejšie a pevne verím, že sa dočkáme ďalšej jej tvorby.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára