piatok 29. mája 2015

Pasca - Andrew Fukuda

Dokáže Gene vytvoriť nový začiatok?

Ako zostať nažive vo svete, v ktorom sú ľudia považovaní za pochúťku? 

Gene, Sissy, David a Epap spolu so zvyšnými dievčatami z Misie urýchlene odchádzajú vlakom nevedno kam. Bojujú o holý život a snažia sa zachrániť jeden druhého. Existuje ešte nádej: liek. Vedia, že šanca na uzdravenie a šanca na lepší život pre všetkých existuje. 

Jediným cieľom je nedostať sa znova do pasce.

Osud pripraví Genovi ďalšie prekvapenie...

Veľkolepé finále strhujúcej trilógie!


O Andrewovi ešte Slováci ani Česi nepočuli, až kým sa neobjavila jeho séria, pozostávajúca z troch dielov - Korisť, Lov a Pasca. Musím uznať, že som túto sériu nepovažovala pri prečítaní anotácie za nejako zvlášť výnimočnú, no už po pár stranách som pochopila, že predsa len má niečo do seba. Knižky sú útle, menšie, takže knihu určite zvládnete veľmi rýchlo, ja som sa ani nenazdala a už sa ku mne zrazu dostal záverečný diel.

"Muž aj ďalší prapočiatočníci odchádzajú od našich postelí.Vedia, že pôjdeme za nimi."

Tento záverečný diel hodnotím za najlepší a určite autor vynikajúco ukončil celú túto sériu. Ako môžete vidieť podľa anotácie, príbeh opäť sľubuje kopec akcie. Pokiaľ ste už čítali nejaký z týchto dielov, možno ste si všimli, že sa autor snaží vytvárať čo najviac akcie, až sa niekomu môže zdať, že sú niktoré veci prekombinované, že to autor prepískol alebo že je niečoho už priveľa a treba spomaliť. Ja som si na toto pri ňom už zvykla a vôbec mi to nevadilo, knihu som zhltla ako nič už za chvíľku.

Za najväčšie pozitívum považujem originálnosť a nepredvídateľnosť. Mala som pocit, že keď som už autora prekukla a tak nejako začala mať asi tušenie, čo by sa mohlo odohrať ďalej, on ma presvedčil o tom, že je ešte pár krokov predo mnou a knihu má vymyslenú inak. Absolútne som žasla ako do knihy vložil kopec akcie, napätia, zaujímavých zvratov, nič nenaťahoval a proste písal, čo ho napadlo. Mám rada takýto štýl písania, keď sa autori nesnažia nič umelo naťahovať, len aby silou - mocou mala kniha 300 alebo viac strán. Čo sa týka našich hlavných postáv, tak sa nám na scéne objavila stará známa zostava, na ktorú sme už zvyknutý. Gene bol pravdaže úplne super, tak isto som si obľúbila už aj Sissy (aj keď som mala teda iné plány a vysnívaný trošku iný koniec). Hlavná výhoda bola, že nikto z nich nebol uplakaný, nesťažoval sa v kuse, proste sa snažili celú situáciu zmeniť so vztýčenou hlavou. Bola príjemná zmena mať aspoň raz nejaké silnejšie postavy, ktoré sa hneď na druhej strane nezačali len a len sťažovať.

"Potom sa obracia ku mne, zabára si tvár do mojej bundy a kričí mi rovno do srdca."

Autorovi dávam určite plusové body aj za ukončenie celej série. Bola to naozaj pekné a myslím si, že mnoho čitateľov s ním bude spokojných. Okrem toho si viem predstaviť, že by autor ešte nejakým spôsobom nadviazal na celú sériu, určite má talent a séria potenciál, s ktorým sa dá pracovať. Navyše sa jeho knihy čítajú fakt ľahko, nezaťažujú vám hlavu a príjemne si pri nich oddýchnete. Navyše sa jedna o netypickú fantasy sériu, podobnú som ešte na pultoch kníhkupectiev nevidela. Pokiaľ stále váhate, či sa do série pustiť alebo nie, rozhodne vám ju odporúčam. Konečne sa mi po dlhšej dobe dostalo do rúk niečo iné, čo ma nezaujalo, niečo nestereotypné, naozaj som nadšená a mohla by som na ňu len spievať ódy. Tretí diel ma mimoriadne prekvapil, pretože som nečakala, že bude až taký dobrý, že môže ešte takto pozmeniť situáciu a prekvapiť ma. Rozhodne nemám čo vytknúť, na tomto dieli, ale aj na celej sérii, vidím tie pozitíva :)

Knihe nemôžem dať nič iné než plné hodnotenie a všetkým vám ju naozaj len a len odporučiť. Pokiaľ ste sa už do tejto série pustili, ale možno vás prvé dva dieli až tak nezaujali, nebojte sa, v treťom to bude oveľa lepšie.

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Fragment. Knihu nájdete TU.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára