štvrtok 4. júla 2013

RECENZIA: A. Adornettová - Záblesk

Anjeli prišli medzi nás


Hoci sa v ospalom mestečku Venus Cove nikdy nič zvláštne nedeje, práve sem sú vyslaný traja anjeli - bojovník Gabriel, liečiteľka Ivy a neskúsená Bethany, aby splnili svoje poslanie a postavili sa proti silnejúcim temným silám. Bethany je z trojice anjelov najmladšia a viac než silám Zla musí čeliť volaniu vlastnému srdca, ktoré ju priťahuje k mladíkovi Xavierovi. Láska anjela k pozemskému chlapcovi porušuje všetky zákony neba a ani nebesá nie sú nekonečne trpezlivé. Navyše sa v mestečku nečakane zjavuje tajomný študent a každému pripomenie, že nadprirodzené sily nebývajú len láskavé a dobrotivé. A čo najhoršie, zálusk si robí aj na Bethany, ktorá sa tak ocitá v smrteľnom nebezpečenstve...

Mladá, skvelá, úžastná. Taká je A. Adornettová a jej kniha Záblesk. Táto austrálska spisovateľka nie je v písaní žiadny nováčik, keďže sa mu venuje od 13 rokov. Čo sa však týka knihy Záblesk môžem s istotou povedať, že ma odrovnala a dostala do kolien. Krásna obálka pod sebou totiž skrýva ešte krajší text.  

Hlavnou témou je láska. Láska medzi anjelom Bethany a obyčajným chlapcom Xavierom. Ako to však už býva, byť zamilovaný, nie je v ich prípade také jednoduché. Okrem toho, že to neschvaľujú jej súrodenci Gabriel a Ivy, sú proti nim aj celé nebesá. Bethany totiž mala na zemi plniť poslanie a nie vodiť sa za ručičky s nejakým Xavierom. Aby toho všetkého nebolo dosť, objaví sa na scéne aj záhadný chlapec Jake Thorn, ktorý skrýva mnoho tajomstiev - predovšetkým tých zlých. Ako celá táto situácia dopadne? Nechajte sa prekvapiť:) Upozorňujem vás však, že táto kniha vám nedovolí odtrhnúť sa od nej.

Alexandre by som dala medailu za to, ako dokonale vytvorila hlavné postavy. Každá z postáv je úplne iná, no predsa sa dopĺňajú a dokonale spolu symbiotizujú. Milú a krehkú Bethany si obľúbite pre jej veľké srdce a dobrotu, Xaviera si budete priať pod vianočný stromček (previazaného veľkou červenou mašľou), Jaka budete chcieť niekam zakopať (najlepšie niekde naozaj veľmi ďaleko) a Gabriel s Ivy vám pripomenú, že aj keď máte niekedy chuť svojich rodičov "zabiť", viete, že sú to tí najlepší rodičia na svete.

Tejto knihe by som dala 5 lajkov. Určite si zaslúži plný počet, aj keď mnohí o nej tvrdia, že je príliš sladká. Je pravdou, že dej sa točí hlavne okolo vzťahu medzi Bethany a Xavierom, no správny čitateľ postrehne aj okolie a všimne si, že aj vedľajšie dejové línie môžu byť veľmi zaujímavé. Okrem toho v druhej polovici knihy sa dej začne mimoriadne vyvíjať, naberie na obrátkach a prinesie mnoho prekvapení. Určite sa je na čo tešiť :)


7 komentárov:

 1. Skvelá recenzia. Je tam všetko, čo má byť podľa mňa. Práve čítam tú knihu. Som nejak na devädesiatej strane, zatiaľ sa mi to páči, ale čítanie mi ide stašne pomaly, už štyri dni to čítam. To je pre mňa veľa. :)
  Inak ten layout je skvelý. Už aj ja musím niečo orginálne vymyslieť. Ten aktuálny je už dlho.
  (svet-fantazie.blogspot.sk)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem. Ja mám práveže rada hrubšie knihy (to som asi jedna z mála). Zajtra by som chcela pridať recenziu na druhý diel Záhrobie, tak potom pozri. Obzriem aj tvoj blog určite bude dobrý :)
   Odstrániť

   Odstrániť
 2. Vážne sa ti tá kniha tak páčila? Ja som ju síce prečítala, ale prišlo mi to také priemerné. Záhrobie sa mi páčilo omnoho viac. Ale čo sa týka kníh o anjeloch, série Nadpozemská alebo Pád mi prídu oveľa lepšie... :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mne osobne veľmi. Neviem čím to je, čo sa týka tejto knihy stretla som sa skôr s negatívnymi recenziami. Pád ma najskôr ohúril no čím ďalej tým viac ma prestával baviť. Ale Nadpozemská je tiež skvelá, povedala by som že jedna z najlepších :)

   Odstrániť
 3. Tak s týmto by som moc nesúhlasila. Samozrejme, koľko ľudí, toľko chutí. Mne sa Bethany moc nepozdávala. Na 17 rokov bola príliš nezodpovedná (a nikto mi nenahovorí, že je to obyčajný anjel). Xavier sa zas podobal na princa na bielom koni(dokonalý, najkrajší Xavierko... čo? Podľa mňa debil :D). A Jake bol jediný normálny (asi, už si to moc nepamätám).
  Áno, jediné v čom s tebou súhlasím je, že je to sladké. Naťahovalo sa to ako med (Blé).
  Samozrejme, že príbeh bez lásky je o ničom, ale som omnoho radšej, ak patrí do vedľajšej dejovej línie.

  Podľa tejto recenzie by som si knihu jednoznačne kúpila (podobná ma aj dostala a musela som si ju kúpiť. CHYBA!)
  Na mojej poličke táto kniha nemá čo robiť. Odporúčam pre nešťastne zamilované dievčatká.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Myslím, že mne sa táto kniha páčila práve preto, že je taká romantická, keďže ja som na všetky tie somariny, aj keď som teda šťastne zamilovaná už cez tri roky :) :D

   Odstrániť
 4. Chcem odporučiť Dr ade ako najlepšie kúzlo koliesko z Afriky, on je dobrý a guanín muž, ktorý mi pomohol, som narazil na jeho svedectvo on-line a ako pomôcť ľuďom priviesť späť svojho milenca, na prvý strach, ale som si želal, aby sa pokúsila na moje najväčšie prekvapenie urobil dobrú prácu a moja láska je späť ku mne, žijúci spolu ako jeden. to všetko bolo kvôli Dr ade, môžete ho kontaktovať dnes a dostať svoj problém vyriešený. Volajte/WhatsApp + 27740386124 alebo ho e-mailom na adrese: aoba5019@gmail.com.  

  OdpovedaťOdstrániť