utorok 21. júla 2020

Dokonalé prekvapenie - Sophie Kinsella

Dokážu prekvapenia oživiť ich vzťah?

Bestseller podľa NEW YORK TIMES • Vtipný a citmi nabitý román, ktorý preniká do podstaty manželstva a hovorí o tom, ako nás môžu prekvapiť tí, o ktorých si myslíme, že ich najlepšie poznáme. 

Sylvia a Dan prežijú v manželstve desať pekných rokov. Tak si rozumejú, že vedia navzájom dokončiť svoje vety. Ich manželstvo je šťastné a myslia si, že sa dokonale poznajú, až kým sa ich lekár náhodou nezmieni o tom, že prežijú spolu ďalších šesťdesiatosem rokov. Vtedy vypukne panika. Rozhodnú sa, že si manželstvo oživia rôznymi prekvapeniami a zábavou. No napriek dobrému úmyslu je výsledok komický, ba niekedy až smiešne tragický. 
Dokonalé prekvapenie je jedna z tých kníh, ktoré vás na prvý pohľad až tak nezaujmú, no aj tak vás niečo ťahá k tomu, aby ste si ich prečítali. Už podľa anotácie je možno vidieť, že je to kniha, ktorá je určená skôr pre staršie ročníky. Sama som si nebola úplne istá, či aj ja spadám do kategórie, pre ktoré je táto kniha určená, ale rozhodla som sa jej dať šancu. A s výsledkom som bola pomerne spokojná. Na prvý pohľad nenápadný príbeh v sebe skrýval oveľa viac ako by sa mohlo zdať.
 
"V hlave mi víria rôzne myšlienky. Tvorí sa mi v nej nová stratégia."
 
Sylvia a Dan majú šťastné manželstvo. Všetko robia spolu, majú spoločné záujmy, no keď sa dozvedia, koľko spoločných rokov ich ešte čaká, chytí ich zdesenie. Radosť zo vzťahu vystrieda strach zo stereotypu. Ako okorenenie manželstva si vymyslia rôzne aktivity a milé prekvapenia. Postupné prekvapenia však prinesú zaujímavé zvraty a srdcové odhalenia. Musím uznať, že Dan mi bol od začiatku strašne nesympatický. K Sylvii sa podľa mňa správal nevďačne a vôbec si ju nevážil. Naoko šťastné manželstvo vôbec nebolo až také šťastné. Viem, že cieľom bolo, aby bolo ich manželstvo zachránené, ale občas som si priala, aby sa radšej rozviedli. Sylvia si podľa mňa zaslúžila niekoho, kto ju viac ocení. Jednotlivé prekvapenia boli veľmi milé - večera, báseň, ľúbostný odkaz, uvarené obľúbené jedlo. Boli to v podstate úplne bežné veci, ktoré by sme mali robiť stále, no berieme ich za samozrejmosť a často na ne zabudneme. Táto kniha mi pripomenula, aké dôležité dokážu byť aj maličkosti a že vzťah je ako kvet - čím viac sa oň staráme, tým bude krajší a bude prosperovať.
 
"Nohy sa mi pohnú samé od seba. Nešikovne sa usilujem vstať. Musím tam hneď ísť."
 
Kniha bola písané sviežim, nenáročným štýlom, ktorý vás neunudí a nebude vám ani prekážať. Jednotlivé kapitoly boli doslova nabité emóciami, ktoré vás naplno pohltili. Kľúčovou témou bola práve ľúbostná zápletka, a preto mi občas chýbalo niečo na rozptýlenie. Dej sa v podstate točil len okolo manželstva našich hlavných hrdinov s cieľom odhaliť tajomstvá, ktoré boli dlhodobo ukryté. Aj napriek tomu, že sa mi kniha čítala dobre, po odhalení všetkých intríg mi chýbala istá iskra, niečo, čo by príbeh ďalej ťahalo a posúvalo. Koniec bol vymyslený naozaj veľmi dobre a bolo to zaslúžené ukončenie celého príbehu. Dokonalé prekvapenie je romantická oddychovka, ktorá vás chytí za srdce. Ja som prežívala tento romantický príbeh ako keby sa dial priamo vedľa mňa. Občas sa síce našlo pár hluchých miest, keď som sa trošku nudila, nebolo to však nič vážne a časté, a preto mi to nejako extra nepokazilo čítanie. Knihu by som zaradila medzi klasické romantické príbehy, ktoré vám pomôžu príjemne stráviť popoludnie. Pokiaľ si aj vy chcete pripomenúť, aká dôležitá je v živote láska, rozhodne dajte šancu tomuto titulu.
 
Dokonalému prekvapeniu by som udelila nakoniec štyri lajky. Knihu by som odporúčila rovnako mladším, ako aj starším čitateľom a pevne verím, že sa vám zapáči aspoň tak veľmi ako mne.

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem spoločnosti Albatrosmedia. Knihu si môžete zakúpiť TU

4 komentáre:

 1. Toto je svedectvo, ktoré poviem každému, aby počul. Som ženatý / vydatá 4 roky a piaty rok môjho manželstva mala ďalšia žena kúzlo, ktoré mi vzalo manžela a môj manžel ma opustil a naše deti, a my sme trpeli 2 roky, kým som nemal na mysli miesto, kde je to skvelé muž Dr, Adeleke, ktorý niekomu pomohol a rozhodol som sa ho skúsiť, aby mi pomohol priviesť môjho manžela domov, a verte mi, že mu pošlem iba moju fotku s mojím manželom a on ma požiadal, aby som dostal potrebné veci a po 24 hodinách ako mi povedal, videl som, že auto vjelo do domu, a hľa, bol to môj manžel a prišiel ku mne a našim deťom, a preto som rád, že sa každý z vás môže podobným stretnúť s týmto mužom a mať svojho milenca späť k svojmu ja ,, Jeho e-mail: aoba5019@gmail.com môžete ho tiež kontaktovať na WhatsApp: +27740386124 ... Budete radi

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Toto je svedectvo, ktoré poviem každému, aby počul. Som ženatý / vydatá 4 roky a piaty rok môjho manželstva mala ďalšia žena kúzlo, ktoré mi vzalo manžela a môj manžel ma opustil a naše deti, a my sme trpeli 2 roky, kým som nemal na mysli miesto, kde je to skvelé muž Dr, Adeleke, ktorý niekomu pomohol a rozhodol som sa ho skúsiť, aby mi pomohol priviesť môjho manžela domov, a verte mi, že mu pošlem iba moju fotku s mojím manželom a on ma požiadal, aby som dostal potrebné veci a po 24 hodinách ako mi povedal, videl som, že auto vjelo do domu, a hľa, bol to môj manžel a prišiel ku mne a našim deťom, a preto som rád, že sa každý z vás môže podobným stretnúť s týmto mužom a mať svojho milenca späť k svojmu ja ,, Jeho e-mail: aoba5019@gmail.com môžete ho tiež kontaktovať na WhatsApp: +27740386124 ... Budete radi

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Dr Adeleke je africký vúdú kňaz a mocný kúzelník lásky. S veľkou úctou a cťou skutočný čarodejník čarovania Dr. Adeleke, ktorý priviedol späť moju priateľku po boji, ktorý som s ňou mal. Videl som rôzne svedectvá o tom, ako Dr. Adeleke pomôcť toľkým ľuďom získať späť svojich partnerov. Kontaktujem doktora Adelekeho kvôli milostnému kúzlu a ubezpečil ma, že dostanem svojho partnera späť do 24 hodín, kedy boli kúzla vrhnuté. Len čo povedal, moja žena sa vrátila a prosila o odpustenie. všetko ďakujem skvelému človeku Dr. Adeleke, takže moja rada je pre vás všetkých, ktorí majú rovnaký problém, kontaktovať ho prostredníctvom EMAILU: aoba5019@gmail.com
  Whats-App: +27740386124

  OdpovedaťOdstrániť
 4. najlepším kúzelníkom kúziel do roku 2020 je Dr. Adeleke, veľký čarodejník z Afriky. Chcem mu pomocou tohto média poďakovať za to, že mi vrátil moju ženu, povedal mi iba to, aby som poskytol veci potrebné pre kúzlo a ktoré som urobil, a on mi povedal, že po dostal položky za 24 hodín, začnem vidieť výsledok a naozaj je človek podľa jeho slov, kontaktujte ho dnes a nechajte svoj problém vyriešiť. E-mail: aoba5019@gmail.com alebo ešte lepšie Whatasapp him on +27740386124

  OdpovedaťOdstrániť