nedeľa 27. októbra 2019

Estelle Maskame - Vieš, že ťa potrebujem?

Aké skúšky dokáže láska zniesť?

"Láska nemá žiadne pravidlá. Ani v druhom dieli fenomenálnej Dimily trilógie od Estelle Maskame."

Eden už svojho nevlastného brata Tylera nevidela skoro rok. Hoci svoj tajný vzťah zo strachu z okolia ukončili, nemôže naňho zabudnúť. Takže keď ju pozve, aby s ním strávila leto v New Yorku, neváha ani na chvíľu. Lenže za dva roky sa všeličo zmenilo. Ona chodí s Tylerovým najlepším priateľom Deanom a aj Tyler sa posunul ďalej. Ako dopadne ich stretnutie v slnkom rozpálenom New Yorku, v meste, ktoré nikdy nespí? Odolajú pokušeniu alebo sa dajú uniesť svojimi citmi?
 
 
Vieš, že ťa potrebujem je druhým dielom veľmi úspešnej Dimily série.  Nie je to tak dávno, čo som mala v rukách prvý diel s názvom Vieš, že ťa milujem? Ten odo mňa získal plný počet lajkov a naozaj sa mi páčil. Čo sa mi však páčilo menej bolo, aký nás čakal koniec. O to viac som sa však tešila na druhý diel a na to, akým smerom sa bude táto séria vyvíjať. Na začiatku ďalšieho roka by sme sa mali v slovenskom preklade dočkať aj záverečného dielu, ktorý ponesie názov Vieš, že mi chýbaš? Už teraz som naň mimoriadne zvedavá, pretože druhý diel nechal otvorených viacero otáznikov.
 
"Toto je Times Square.
Je to skutočné. Naozaj som tu."
 
V príbehu sme sa posunuli o rok dopredu. Eden je vo vzťahu s Deanom, Tylerovým kamarátom a Tyler odišiel hľadať šťastnú budúcnosť do New Yorku. Eden a Tyler sa nevideli rok a teraz majú spolu stráviť istý čas, čo môže byť veľmi zaujímavé, ale zároveň pre nich aj ťažké. Bola som zvedavá, ako na seba budú reagovať a myslím, že to autorka vykreslila úplne perfektne. Zo začiatku bolo cítiť to napätie, trápnosť, ako keď sa s niekým dlho nevidíte. Postupne už sa začali ľady lámať. Musím sa však priznať, že som sa v tomto dieli s Eden nevedela nejako stotožniť. Mala som pocit, že sa stále na niečo iba sťažuje, že jej všetko vadí, že pre ňu nič nie je dobré a dostačujúce a po určitom čase mi to už začalo aj trošku prekážať. Našťastie Tyler bol stále tým perfektným drsným chlapcom, ktorý dokázal zo seba urobiť aj poriadne zlatíčko a roztopiť tak všetkým srdiečka. Páčilo sa mi, že Estelle viac zapojila aj vedľajšie postavy a vytvorila tak komplexný príbeh, v ktorom sa stále niečo dialo. Aj napriek tomu, že na prvý pohľad to môže vyzerať tak, že je príbeh len jedno veľké klišé, v skutočnosti to tak vôbec nie je. Autorka síce pracuje s pomerne ošúchanou témou zakázanej lásky medzi nevlastnými súrodencami, ale dokázala z nej urobiť oveľa viac, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Opäť do príbehu zakomponovala aj dôležité životné otázky, rozhodnutia a filozofické úvahy, ktoré aj vás nepriamo donútia, aby ste sa zamysleli nad vlastným životom. Páčilo sa mi, že som sa v príbehu niekedy ako keby našla a dokázala uplatniť isté situácie aj na svoj reálny život. Mám potom pocit, ako keby som bola priamo súčasťou príbehu a nie len jeho nestranným pozorovateľom.
 
"Konečne sa naňho pozriem. Usmieva sa na mňa a pod zdvihnutým obočím mu iskria smaragdovozelené oči."
 
Veľmi dôležitú úlohu zohráva aj autorkin štýl písania, ktorý tiež posúva príbeh dopredu a dokáže vás doň úplne vtiahnuť. Aj napriek tomu, že by som radšej uvítala duálne rozprávanie príbehu, namiesto jednostranného pohľadu Eden, predsa len nemôžem povedať, že by som sa nudila. Ako som už spomínala, Eden ma v tomto dieli občas poriadne hnevala, ale aj napriek tomu ma práve zvedavosť stále ťahala ďalej a donútila pretáčať jednotlivé stránky rýchlosťou blesku. Ak totiž čakáte, že sa zrazu všetko vyrieši ako keby šibnutím čarovného prútika, musím vás sklamať. Autorka nás opäť poriadne vytrápi a nezabudne ani na dramatický koniec, po ktorom si budete priať, aby ste mali tretí diel hneď pri sebe. Aj napriek tomu, že dominantou príbehu je romantická zápletka medzi Eden a Tylerom, predsa len som nemala pocit, že by sa všetko točilo iba okolo nich. Okrem toho by mi však nevadilo asi ani sledovať len romantickú líniu, pretože Estelle proste vie, ako si vás získať. Práve tieto pasáže jej podľa mňa idú najlepšie a dokáže sa do nich naozaj vcítiť. 
 
Vie, že ťa potrebujem? si ma opäť získalo. Nemôžem povedať, že by som bola až taká nadšená, ako po prvom dieli, ale rozhodne sa teším a som zvedavá, ako celá séria dopadne. Dimily je veľmi podarená, romantická séria, ktorá sa presne hodí na tieto posledné slnečné dni. Pokiaľ máte chuť na nejakú romantiku, určite dajte tejto sérii šancu. 
 
Rozhodla som sa, že udelím štyri lajky. Jeden lajk som stiahla práve za charakter Eden, ktorý nebol vykreslený až tak, ako by som si priala. Pevne však verím, že poslednému dielu budem môcť dať opäť plný počet lajkov.
 
Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem spoločnosti Albatrosmedia. Knihu si môžete zakúpiť TU

2 komentáre:

  1. Ak potrebujete korenie váš vzťah s viac lásky a romantiky ho kontaktovať prostredníctvom e-mailovú adresu: aoba5019@gmail.com a volať alebo WhatsApp na + 27740386124. Jedným z najlepších rozhodnutí, ktoré som kedy robil bol kontaktovať Dr Adeleke, aby mi pomohol dostať môj milenec späť, bol som život naplnený šťastím potom, čo som kontaktoval Dr Adeleke, pretože on nie len priviesť môj milenec späť ku mne tiež urobil našu lásku k sebe viac unikátne a vynikajúce.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Dr Adeleke je africký vúdú kňaz a mocný kúzelník lásky. S veľkou úctou a cťou skutočný čarodejník čarovania Dr. Adeleke, ktorý priviedol späť moju priateľku po boji, ktorý som s ňou mal. Videl som rôzne svedectvá o tom, ako Dr. Adeleke pomôcť toľkým ľuďom získať späť svojich partnerov. Kontaktujem doktora Adelekeho kvôli milostnému kúzlu a ubezpečil ma, že dostanem svojho partnera späť do 24 hodín, kedy boli kúzla vrhnuté. Len čo povedal, moja žena sa vrátila a prosila o odpustenie. všetko ďakujem skvelému človeku Dr. Adeleke, takže moja rada je pre vás všetkých, ktorí majú rovnaký problém, kontaktovať ho prostredníctvom EMAILU: aoba5019@gmail.com
    Whats-App: +27740386124

    OdpovedaťOdstrániť