pondelok 25. februára 2019

Navždy spolu - Alexa Rileyová

Dokáže ju ochrániť?

Jordan Chen je uzavretý muž, nerád na seba upozorňuje. Dozerá na bezpečnosť v technologickom oddelení spoločnosti Osbourne, má železné zovretie a tvrdú ruku. V práci sa s nikým príliš nekontaktuje, až kým nestretne krásnu Jay. Odvtedy sa mu jeho samotársky život zrazu nezdá taký dokonalý. Potrebuje viac. Potrebuje ju.
Jay Rosová, asistentka Milesa Osbourna, je oddaná svojej práci. V živote nestretla veľa mužov. Svojim nepriateľom sa usmieva do tváre, a tak ľahko získava, čo potrebuje. Ani ona vo firme nepozná veľa ľudí, preto ju poteší, keď jej Jordan nečakane ponúkne priateľstvo. Je polichotená, možno aj trochu vzrušená.
Úspešná spoločnosť ako Osbourne však vždy má mocných nepriateľov a ich obeťou sa stane aj Jay. Jordan si uvedomí, že najviac na svete túži po tom, aby ju bezpečne priviedol späť domov. A rovno aj do svojho mužného náručia
Navždy spolu je voľným pokračovaním kníh Jedine tvoja a Pre ňu všetko. Keďže som predchádzajúce knihy čítala, bola som zvedavá, čo prinesie tretí diel. Pri prvom som udelila 3 lajky a išlo skôr o priemerné čítanie, ale pri druhom som už udelila plný počet lajkov a veľmi sa mi páčil. Pokiaľ ste predchádzajúce tituly nečítali, môžete rovno začať aj od tohto. Knihy na seba síce odkazujú, ale iba naozaj veľmi málo, takže ich môžete čítať aj v ľubovoľnom poradí. 

"Mal som jej poslať niečo krajšie, nazvať ju zlatko alebo srdiečko."

Opäť sa ocitáme v spoločnosti Osbourne, tentokrát sú však našimi hlavnými postavami Jordan a Jay. Jordan bol úplne iný, ako hlavné mužské postavy predchádzajúcich dielov. Bol tak trošku čudák, nesmelý, nie typický frajer na akých sme zvyknutí. Zo začiatku mi bol veľmi sympatický, keďže to bol konečne trošku iný typ a mal svoje čaro. Pravdaže, podobne ako v predošlých dieloch, aj pri ňom môžeme hovoriť o stalkerstve. Jay sledoval na každom kroku, vedel presne, čo kedy robí a ako by náhodou sa s ňou občas niekde stretol. Nie som si úplne istá, či je to až také romantické, ale môžme to podľa mňa Jordanovi odpustiť. Jay bola sebavedomá, veselá, milá, naozaj som k nej nemala žiadne výhrady. Občas síce spravila nejakú hlúposť a nerozumela som všetkým jej rozhodnutiam, ale nebolo to nič vážne, čo by mi čítanie pokazilo. Musím však uznať, že dejová línia nebola až taká očarujúca ako v predchádzajúcom prípade. Mala som pocit, že sa všetko uberalo až moc rýchlo, jednoducho, niektoré situácie boli až príliš pritiahnuté za vlasy a nedokázala som im uveriť. Často som sa pristihla pri tom, ako krútim hlavou a len nechápavo pozerám, čo sa mi to deje pred očami. Chápem, že autorky chceli romantický príbeh niečím osviežiť, dodať mu isté čaro, ale namiesto toho zvraty, ktoré do deja umiestnili, pôsobili umelo a skôr narúšali príbeh ako mu pomáhali. Nie nadarmo sa hovorí, že menej je niekedy viac a platí to aj v tomto prípade. 

"Jedna z nás musí byť silná, celý život som to bola ja. Ešte chvíľu vydržím."
 
Romantická zápletka bola naopak vytvorená veľmi dobre. Od začiatku som Jayovi a Jordan držala palce, keďže k sebe pasovali ako puzzle. Opäť nechýbali kapitoly z oboch pohľadov, takže sme dostali komplexný pohľad na príbeh. Jediné, čo ma mrzelo bolo ako sa rýchlo zmenila postava Jordana. Autorky si s ním robili čo chceli, len aby to pasovalo príbehu. Keby sa autorky zamerali iba na romantickú zápletku a venovali jej väčšiu pozornosť, dostali by sme perfektný romantický príbeh. V tomto prípade sa však viac sústredili na vymýšľanie všelijakých odbočiek a tým príbeh stratil na kvalite. Aj napriek skvelému druhému dielu, v tomto prípade mám pocit, že som sa opäť vrátila k prvému - priemerné čítanie, ktoré malo potenciál stať sa skvelým, bohužiaľ ho nevyužilo. Vynikajúca romantická zápletka nedokázal zachrániť niektoré prešľapy, ktorých sa tu autorky dopustili.

Nakoniec som sa rozhodla udeliť tri lajky pre dôvody spomínané vyššie. Pevne verím, že sa dočkáme prekladu ďalšej ich knihy, ktorá bude ešte lepšia a budem môcť opäť udeliť plný počet lajkov. 

 https://www.bux.sk/knihy/407538-navzdy-spolu.html

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára