sobota 18. apríla 2020

Máme iba dnešok - Corinne Michaels

Môže vydržať vzťah populárneho speváka a jeho fanúšičky?

Neobľubujem vzťahy na jednu noc. Rozhodne sa neopíjam na koncertoch, neskáčem do postele s platonickými láskami a už vôbec nie s rokovými spevákmi. Som policajtka, dávno po tridsiatke, navyše rozvedená. Sama neviem, ako som sa mohla vyspať s Elim Walshom, hudobnou legendou. Oľutovala som to hneď ráno. Čo som napokon spravila? Nahádzala som na seba šaty a vyparila sa. Zutekala som pred dokonalým chlapom, s ktorým som zažila najlepší sex v živote. Jeho podmanivé zelené oči, vyrysované telo a samoľúby úsmev nemajú v mojom živote miesto. Aj bez neho mám starostí vyše hlavy a, úprimne, nejde o malichernosti. Škoda len, že Eli to vidí inak. Vytrvalo si razí cestu k môjmu srdcu, prehovára ma, dokazuje mi, že sa v ňom mýlim a že sme si súdení. Verte mi, každá by podľahla... Raz mi však povedal, že netreba myslieť na zajtrajšok, lebo máme len dnešok. Ja hlúpa. Prečo mi to nedošlo skôr!

Corinne Michaels je veľmi populárna autorka, ktorá má v zahraničí obrovské množstvo fanúšikov a jej knihy patria v súčasnosti k jedným z najčítanejších ženských románov. Na Slovensku je to zatiaľ pomerne neznáme meno, ktoré si rozhodne zaslúži väčšiu pozornosť. Máme iba dnešok pôsobí ako nenápadná, romantická knižka, ktorá však v sebe skrýva oveľa viac, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Už hodnú chvíľku som sa na ňu pozerala a svietila mi v nákupnom košíku na Martinuse. Vždy však prišlo niečo iné a ja som ju odsunula na bok. To však bola veľká chyba a ja som rada, že sa mi dostala do rúk. V prvom rade oceňujem výber obálky - jednoduchá a decentná voľba mi vyhovuje oveľa viac ako gýčové polonahé telá, ktoré sú teraz na knižných prebaloch veľmi populárne.

"S každým slovom sa mi dvíhal tlak. Zaťal som päste. Heather nebola nejaká pipina."

Eli Walsh je populárny spevák a herec, ktorý má zástup fanúšičiek a mohol by si vybrať na každú noc inú ženu. Málokto však o ňom vie, že sa láske vyhýba preto, že mu jedna žena, poriadna zlatokopka, ktorá ho chcela ošklbať o všetko, zlomila srdce. K jedným z jeho fanúšičiek patrí aj Heather. Racionálna policajtka, ktorá sa vždy riadi rozumom. Stará sa o mladšiu sestru, ktorá trpí nevyliečiteľnou chorobou a predstavuje pre ňu celý svet. Jej bývalé manželstvo skrachovalo práve preto, že sa sestre až príliš venovala, čo nevedel pochopiť jej muž. Na lásku nemá čas a neverí tomu, že by niekto zvládol niesť všetku tú ťarchu s ňou. Keď sa stretnú jej cesty s tými Eliho, preskočí iskra a už niet návratu späť. Oceňujem, že Heather sa držala svojich zásad. Nebola jednou z tých hrdiniek, ktoré pri pekných očiach a svalnatom tele zabudnú na všetky svoje hodnoty. Elimu dávala poriadne zabrať a pokiaľ ju chcel získať, musel o ňu bojovať. Spočiatku som mala pocit, že je príbeh vcelku blízky realite, no po istom čase začal smerovať do prílišnej dokonalosti. Na tom by nebolo nič zlé, keby sa niektoré záležitosti nevyriešili až prirýchlo a jednoducho. Občas som mala pocit, že autorka všetko vykresľovala až silene dokonalo a tým pádom u mňa príbeh klesal v dôveryhodnosti. Na to, že bol Eli prezentovaný ako veľmi slávny spevák, nemal žiadnych otravných paparazov, behal si kade chcel a nikto ho nikdy nespoznával, nemusel ísť do práce, nebehali za ním média. Ako keby tá sláva bola spomenutá len okrajovo, ale do príbehu nebola vôbec zakomponovaná. Až k záveru knihy sa začali objavovať aj tieto prvky. 

"Desilo ma, že mi zrejme poriadne skomplikuje život. No čo ak som ten strach potrebovala?"

Kniha obsahuje kapitoly písané aj z pohľadu Heather aj Eliho. Heatherine kapitoly sú rozsiahlejšie a v podstate knihe dominujú, no rozhodne nie sú zbytočné alebo nudné. Nečakala som, že autorka do príbehu zakomponuje aj takú silnú tému, akou je smrteľná choroba. Keď som sa do knihy púšťala, čakala som príjemnú a oddychovú romantiku, nie kapitoly, pri ktorých sa mi budú tisnúť slzy do očí. Od autorky to však bol výborný ťah, pretože poukázala na to, aké môže byť ťažké zvládať v živote aj niečo takéto. Okrem toho, Heatherina sestra bola úžasnou postavou, ktorá dodala knihe istý šmrnc. Podpichovačná a tvrdohlavá dievčina, ktorá občas poriadne skúšala trpezlivosť svojej sestry. Príbeh mal však viacero silných a zaujímavých príbehov, ktoré mu dodali sviežosť. Či už to bola Eliho rodina, Heatherine kamarátky alebo kolegovia z práce, každý z nich nejakým spôsobom prispel do príbehu a vytvoril z neho silné dielko. Romantická zápletka bola vykreslená krásne, jemne, realisticky, až som mala niekedy pocit, že sa jedná o mojich rovesníkov a nie o štyridsiatnikov. Sprvu som si ani neuvedomila, že sú postavy už vyššieho veku (oproti knihám, ktoré bežne čítam alebo oproti mne), ale vôbec mi to neprekážalo. Corinne má chytľavý štýl písania založený na priamej reči a neustálom pohybe. Stále sa niečo dialo, vyskytlo a tak príbeh ani na chvíľku nezastagnoval.

Máme iba dnešok je silné romantické dielko, ktoré vás chytí za srdce. Sympatické postavy, detailne vykreslené prostredie, atmosféra popularity a slávy, ťažké skúšky osudu - toto všetko vytvára perfektný dej, ktorý zhltnete za jedno popoludnie. Nechýbajú sladké scény, pri ktorých sa rozplyniete, ale ani prekvapivé momenty, ktoré rozhodne nebudete čakať.

Nebyť prílišnej idylickosti, ktorá mi občas prekážala, dala by som knihe plné hodnotenie. Jeden lajk si však nechávam v zálohe, pretože verím, že nás Corinne ešte niečím milo prekvapí a ja jej budem môcť dať plné hodnotenie. Pokiaľ hľadáte do týchto ťažkých a pochmúrnych dní dobré dielko, ktoré odpúta vaše myšlienky, rozhodne siahnite po tomto titule.

https://www.bux.sk/knihy/444765-mame-iba-dnesok.html

3 komentáre:

 1. Dr Adeleke je africký vúdú kňaz a mocný kúzelník lásky. S veľkou úctou a cťou skutočný čarodejník čarovania Dr. Adeleke, ktorý priviedol späť moju priateľku po boji, ktorý som s ňou mal. Videl som rôzne svedectvá o tom, ako Dr. Adeleke pomôcť toľkým ľuďom získať späť svojich partnerov. Kontaktujem doktora Adelekeho kvôli milostnému kúzlu a ubezpečil ma, že dostanem svojho partnera späť do 24 hodín, kedy boli kúzla vrhnuté. Len čo povedal, moja žena sa vrátila a prosila o odpustenie. všetko ďakujem skvelému človeku Dr. Adeleke, takže moja rada je pre vás všetkých, ktorí majú rovnaký problém, kontaktovať ho prostredníctvom EMAILU: aoba5019@gmail.com
  Whats-App: +27740386124

  OdpovedaťOdstrániť
 2. best spell caster 2020 is Dr Adeleke the great wizard from African I want to use this medium to thank him for bringing my wife back to me he only told me to provide the items needed for the spell and which I did and he told me that after he got the items in 24 hours I will start seeing the result and truly is a man of his words contact him today and get your problem solve. Email: aoba5019@gmail.com or better still  Whatasapp him on +27740386124 

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ahojte všetci, volám sa Buma zo Spojených štátov. Život bol bezfarebný predtým, ako mi doktorka Adeleke Obaová pomohla kúzlom lásky, aby som sa znovu stretla s otcom mojich detí. Moja vôľa žiť a užívať si život je späť teraz, keď je moja rodina zachránená. Už nikdy sa nebudem cítiť osamelý. Ďakujem Dr Adeleke Oba, že ste mi priviedli môjho manžela späť. Každému, kto má problémy v manželstve alebo vzťahu, vám dnes odporúčam doktorku Adeleke Oba. Viem, že dokáže vyriešiť váš problém, pretože som živým svedkom jeho skvelej práce. Obráťte sa na Dr. Adeleke Oba, ktorý aj tak vyrieši váš problém. E -mail: aoba5019@gmail.com Volať/Whatsapp číslo: +27740386124

  OdpovedaťOdstrániť